Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Mal Bildirimi

MAL BİLDİRİMİ NEDİR?

Mal Bildiriminde Bulunulması Hakkında Yönetmelik gereği kamu personeli olanlar ve kamu adına hizmet yürütenlerin kendisine yapılan aylık net ödemenin beş katını geçen gayrimenkullerin bağlı bulunduğu kuruma bildirmesidir.

Mal bildirimi ikeye ayrılır:

 • Genel Beyan
 • Ek Beyan

Genel beyanın sonu 0 ve 5'le biten yıllarda ocak ayının sonuna kadar yapılması zorunludur. Genel beyan döneminde gayrimenkullerin (borç, alacak, mücevherat vb.) değerinin kendisine yapılan aylık net beş katını aşması şartı yoktur. Yani tüm gayrimenkuller ile taşınır ve taşınmazların bildirilmesi gerekmektedir.

Ek beyan kendisine yapılan aylık net ödemenin beş katını geçen gayrimenkul değişiminin bir ay içerisinde bildirilmesidir.
Taşınır (otomobil vb.) ve taşınmazların (ev, arsa vb.) değeri ne olursa olsun edinim tarihinden itibaren bir ay içerisinde kuruma ek beyanla bildirilmesi gerekmektedir.

 

NASIL MAL BİLDİRİMİ YAPABİLİRİM?

      UYAP Personel Uygulamaları rolünüzde Kişisel İşlemler menüsünden Mal Bildirimi ekranını açarak bildiriminizi gönderebilirsiniz.

  Elektronik imzanız yoksa bildiriminizi arkalı-önlü çıktı alarak personel bürosuna teslim ediniz. Elektronik imzası olan personelin bildirimini personel bürosuna teslim etmesine gerek yoktur.

  Tarafınıza Personel Uygulamaları rolü atanmamışsa Personel Bürosu ile irtibata geçiniz.

   

   

  Mal Bildirim Ekranı Kullanım Kılavuzu

  Adres

  Yürekli Mahallesi 5595 Sokak No : 20/B-4 Sarıçam/ADANA

  Telefon

  Telefonlar : 0322 385 3296 -97-98

  Faks : 0322 385 2598

  E-Posta

  adana.etcikisaretadalet.gov.tr