HÜKÜMLÜ VE TUTUKLULARA PARA YATIRMAK İÇİN YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

 

  • Hafta içi mesai saatleri içersinde Adana E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Emanet para veznesinden Hükümlü ve Tutuklulara para yatırılabilir.

 

  • PTT aracılığı ile Merkez Keresteciler Sitesi  PTT Şubesine gönderilmek üzere hükümlü ve tutukluların ismi ile baba ismi belirtilerek Adana E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Adresine posta havalasi ile para gönderebilirsiniz. 

PTT ile gönderilen havale, adres eksikliği, yanlışlığı veya isim yanlışlığı nedeniyle ödenemediğinde bu havalenin hükümlü ve tutuklunun hesabına geçmesi için, parayı gönderen PTT'ye giderek düzeltme talebinde bulunması yada parayı geri çekerek aşağı örnekteki gibi yeniden gönderilmesi gerekmektedir.Aksi halde 1 (bir) ay sonra bu havale PTT tarafından göndericiye iade edilir.

 

  • Dünya genelinde ve ülkemizde insan sağlığını tehdit eden Korona Virüsü salgını nedeniyle tutuklu ve hükümlü yakınlarının ceza infaz kurumuna gelmeden ve PTT Şubelerine gitmeden banka hesabı üzerinden havale/EFT yoluyla para gönderme imkânı sağlanmıştır.

Buna göre;


ALICI          : Adana E Tipi Cezaevi

 

AÇIKLAMA : Hükümlü/Tutuklunun Adı Soyadı ve  TC.Nosu ,   Para yatıranın adı Soyadı

 

 Türkiye Vakıflar Bankası Seyhan Şubesi;

IBAN: TR 21 0001 5001 5800 7311 6076 55  numarasına havale/EFT yoluyla gönderilebilecektir.


Yukarıda belirtilen bilgilerin eksik veya yanlış girilip hükümlü ve tutuklunun net tespit edilememesi durumunda; gönderilen miktarın havale/EFT yapılan hesaba ya da kişiye, varsa banka tarafından kesilecek gönderim masrafları gönderilen paradan karşılanarak iade edilecektir.

 

NOT: * HAVALENİN DOĞRU KİŞİYE GELEBİLMESİ İÇİN YUKARIDAKİ BİLGİLERİN EKSİKSİZ VE TAM OLARAK MUTLAKA GİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR...

Adres

Yürekli Mahallesi 5595 Sokak No : 20/B-4 Sarıçam/ADANA

Telefon

Telefonlar : 0322 385 3296 -97-98

Faks : 0322 385 2598

E-Posta

adana.etcikisaretadalet.gov.tr